Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Anmälda par

Tillbaka

Följande par är anmälda just nu:

 

A-SM


 

Namn

Klubb

Start
1. Janeth Carlsson BK Stjärnan Lördagen den 5 oktober 13:00 Early Bird
  Pontus Bergman Västerås SK BK  
2. Jessica Park BK Stjärnan Lördagen den 5 oktober 13:00 Early Bird
  Thomas Park Karlsson Västerås SK BK  
3. Lina Hamberg Uppsala BC 90 Lördagen den 5 oktober 13:00 Early Bird
  Micael Hamberg Uppsala BC 90  
4. Anneli Juhlin NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 6 oktober 13:00 Early Bird
  Thomas Åhlén Sundbybergs IK  
5. Filip Jansson Forsheda BK Söndagen den 6 oktober 13:00 Early Bird
  Katrin Jansson Spader Dam  
6. Per Johansson Team Baltzar BC Onsdagen den 30 oktober 19:00
  Sabina Nilsson Team Baltzar BC  
7. Patrick Bohm Team Baltzar BC Onsdagen den 30 oktober 19:00
  Ulrika Elofsson Team Baltzar BC  
8. Christoffer Landin Västerås SK BK Torsdagen den 31 oktober 16:00
  Susanna Kiiskinen Västerås SK BK  
9. Johnny Aldorsson BK Cahoot Torsdagen den 31 oktober 16:00
  Maria Sandeen BK Cahoot  
10. Moona-Ayfer Åberg Linköpings DBS Zorita Torsdagen den 31 oktober 19:00
  Stefan Lagfalk Zorrow Club  
11. Jens Persson IFK Norrköping BK (tid. Alltransport) Fredagen den 1 november 10:00
  Therese Alf Gustavsson IK Sleipner  
12. Caroline Billnert BK Dimico (n) Fredagen den 1 november 13:00
  Jimmy Bengtson Team Edsbacka BC  
13. Therese Jonsson BK V8 Fredagen den 1 november 16:00
  Tommy Hagman BK Flax  
14. Andreas Wester Team Tranås BC Fredagen den 1 november 16:00
  Åsa Larsson BK Högland  
15. Annika Kilander BK Prime Sthlm Fredagen den 1 november 16:00
  Mikael Kanold Sundbybergs IK  
16. Sara Biehl BK Bågen Fredagen den 1 november 16:00
  Thomas Linder BK Bågen  
17. Anders Nilsson BK Team Kungsbacka Fredagen den 1 november 16:00
  Viktoria Nilsson Sundbybergs IK  
18. Anna Andersson Spader Dam Fredagen den 1 november 16:00
  Timmy Fredriksson BK Full House  
19. Isabelle Hultin Wåxnäs BC Fredagen den 1 november 16:00
  Joackim Biehl BK Bågen  
20. Anne-Marie Brink Nilsson BK Team Kungsbacka Fredagen den 1 november 16:00
  Curt-Inge Östling BK Team Kungsbacka  
21. Anna-Lena Lagerström BK Origo Fredagen den 1 november 16:00
  Peter Almqvist BK Kaskad  
22. Björn Ohlsson BK Cahoot Fredagen den 1 november 16:00
  Jenny Johansson BK Cahoot  
23. Jörgen Andersson Team Clan BK Lördagen den 2 november 9:00
  Maria Persson BK Högland  
24. Jonathan Eriksson BK Granen Lördagen den 2 november 9:00
  Linnéa Litchfield BS Hässle  
25. Ivan Ljungholm Vimmerby BK Lördagen den 2 november 9:00
  Maria Eklöf IK Gotlandspärlan  
26. Anton Persson Team Clan BK Lördagen den 2 november 9:00
  Linnea Rundgren Västerås SK BK  
27. Matilda Hultgren AIK Lördagen den 2 november 9:00
  Robert Lindberg BK Jösse  
28. Sara Willforss BK Stjärnan Lördagen den 2 november 9:00
  Tomas Karlsson Västerås SK BK  
29. Kim Ojala Team Pergamon BC Lördagen den 2 november 9:00
  Rebecka Jr Larsen BK Högland  
30. Linda Jelson BK Qvinns Lördagen den 2 november 9:00
  Patrik Ahlstrand Team Mariestad BK  
31. Eva Jönsson Bulltofta BK Lördagen den 2 november 9:00
  Frank Selander Bulltofta BK  
32. Jan Larsen Team Clan BK Lördagen den 2 november 9:00
  Yvonne Bjelke-Larsen BK Högland  
33. Jesper Jacobsen Team Pergamon BC Lördagen den 2 november 12:00
  Åsa Carlsson Örgryte IS BF  
34. Marcus Bernhard BK Kaskad Lördagen den 2 november 12:00
  Rebecca Landqvist BK Origo  
35. Christel Carlsson Örgryte IS BF Lördagen den 2 november 12:00
  Håkan Persson IS Göta  
36. Christina Kiiskinen BK Kaskad Lördagen den 2 november 12:00
  Mikael Wik BK Kaskad  
37. Emelie Ottosson BK Origo Lördagen den 2 november 12:00
  Sebastian Gustavsson IK Sleipner  
38. Cecilia Lindmark Bodens BS Lördagen den 2 november 12:00
  Tommy Petersén BK Fjällräven  
39. Johan Danielsson Kulladals BS Lördagen den 2 november 12:00
  Sandra Svantesson IS Göta  
40. Lena Jonsson BK Granen Lördagen den 2 november 12:00
  Peter Jonsson BK Granen  
41. Jerry Kronlund BK Plus Lördagen den 2 november 12:00
  Kristina Nordenson BK Granen  
42. Daniel Johansson Ludvika BK Lördagen den 2 november 12:00
  Johanna Johansson BK Granen  
43. Kim Nordin BK Triss Lördagen den 2 november 12:00
  Malin Stråhle BK Granen  
44. Jenny Eklund BK Granen Lördagen den 2 november 12:00
  Olle Eurén BK Triss  
45. Carolina Kiiskinen Team Vasa BC (n) Lördagen den 2 november 12:00
  Magnus Lindkvist Ludvika BK  
46. Amanda Andersson BS Friska Viljor Lördagen den 2 november 15:00
  Robin Persson IS Göta  
47. Frida Sethsson Vimmerby BK Lördagen den 2 november 15:00
  Tobias Karlsson BK Ax  
48. Anders Hermansson Ludvika BK Lördagen den 2 november 15:00
  Josefin Hermansson Team X-Calibur BK  
49. Per Montén BK Frigg Lördagen den 2 november 15:00
  Tina Montén BS Hässle  
50. Benita Hermansson BK Zenit Lördagen den 2 november 15:00
  Robin Forsvall Domnarvets BS  
51. Johan Bergqvist Nybro IF Lördagen den 2 november 15:00
  Sandra Gustafsson Höganäs BC  
52. Cathrine Lindström BK Viskan Lördagen den 2 november 15:00
  Ulf Johansson BK Viskan  
53. Josefine Linderoth Spader Dam Lördagen den 2 november 15:00
  Marcus Tidbeck Stureby BK  
54. Jenny Höglund BK Pollux (n) Lördagen den 2 november 15:00
  Mattias Lindblom BS Almen  
55. Susanne Lindholm BK Pollux (n) Lördagen den 2 november 15:00
  Thomas Harrysson BK Taifun  
56. Rebecka Overgaard Scandinavia BC (n) Lördagen den 2 november 15:00
  Tommy Kristiansson BK Bråhög  
57. Jessica Magnhammar Örgryte IS BF Lördagen den 2 november 15:00
  Maths Blyh BK Wik  
58. Filip Lindbjer BK June Lördagen den 2 november 18:00
  Sabina Asplund BK Högland  
59. Jesper Svensson Team Pergamon BC Lördagen den 2 november 18:00
  Lisa Björklund Team X-Calibur BK  
60. Ida Andersson BK Högland Lördagen den 2 november 18:00
  Jesper Larsen Team Pergamon BC  
61. Andreas Gustavsson BK Loket Lördagen den 2 november 18:00
  Janina Lindberg BK Merci  
62. Dennis Johansson BKF Falkenberg Lördagen den 2 november 18:00
  Giggie Bengtsson BK Örnen  
63. Alexander Johansson Kulladals BS Lördagen den 2 november 18:00
  Jenny Wegner BK Femtionian  
64. Cajsa Wegner BK Femtionian Lördagen den 2 november 18:00
  Felix Cederlund Sundbybergs IK  
65. Alexander Johansson Kulladals BS Kvartsfinal A-SM
  Jenny Wegner BK Femtionian  
66. Frida Sethsson Vimmerby BK Kvartsfinal A-SM
  Tobias Karlsson BK Ax  
67. Andreas Gustavsson BK Loket Kvartsfinal A-SM
  Janina Lindberg BK Merci  
68. Filip Lindbjer BK June Kvartsfinal A-SM
  Sabina Asplund BK Högland  
69. Ida Andersson BK Högland Kvartsfinal A-SM
  Jesper Larsen Team Pergamon BC  
70. Isabelle Hultin Wåxnäs BC Kvartsfinal A-SM
  Joackim Biehl BK Bågen  
71. Kim Ojala Team Pergamon BC Kvartsfinal A-SM
  Rebecka Jr Larsen BK Högland  
72. Josefine Linderoth Spader Dam Kvartsfinal A-SM
  Marcus Tidbeck Stureby BK  
73. Marcus Bernhard BK Kaskad Kvartsfinal A-SM
  Rebecca Landqvist BK Origo  
74. Jessica Magnhammar Örgryte IS BF Kvartsfinal A-SM
  Maths Blyh BK Wik  
75. Anneli Juhlin NBC Gullmarsplan BC Kvartsfinal A-SM
  Thomas Åhlén Sundbybergs IK  
76. Cecilia Lindmark Bodens BS Kvartsfinal A-SM
  Tommy Petersén BK Fjällräven  
77. Anders Hermansson Ludvika BK Kvartsfinal A-SM
  Josefin Hermansson Team X-Calibur BK  
78. Andreas Wester Team Tranås BC Kvartsfinal A-SM
  Åsa Larsson BK Högland  
79. Jörgen Andersson Team Clan BK Kvartsfinal A-SM
  Maria Persson BK Högland  
80. Carolina Kiiskinen Team Vasa BC (n) Kvartsfinal A-SM
  Magnus Lindkvist Ludvika BK  
81. Kim Ojala Team Pergamon BC Semifinal A-SM
  Rebecka Jr Larsen BK Högland  
82. Frida Sethsson Vimmerby BK Semifinal A-SM
  Tobias Karlsson BK Ax  
83. Andreas Gustavsson BK Loket Semifinal A-SM
  Janina Lindberg BK Merci  
84. Marcus Bernhard BK Kaskad Semifinal A-SM
  Rebecca Landqvist BK Origo  
85. Frida Sethsson Vimmerby BK Final A-SM
  Tobias Karlsson BK Ax  
86. Marcus Bernhard BK Kaskad Final A-SM
  Rebecca Landqvist BK Origo  
 

B-SM


 

Namn

Klubb

Start
1. Krister Wenström BK Mjölby Bowling Söndagen den 6 oktober 10:00 Early Bird
  Lise-Lott Arvidsson BK Mjölby Bowling  
2. Hans Rydén BK Mjölby Bowling Söndagen den 6 oktober 10:00 Early Bird
  Kristina Rydén BK Mjölby Bowling  
3. Christina Alf IK Sleipner Söndagen den 6 oktober 10:00 Early Bird
  Fredrik Eriksson IK Sleipner  
4. Ann-Louise Aureliusson BK Nobel Onsdagen den 30 oktober 19:00
  Klas Thunberg BK Nobel  
5. Linda Wetterberg BK Solid Onsdagen den 30 oktober 19:00
  Tobias Gustavsson BK Glam  
6. Kenneth Wall IK Sleipner Torsdagen den 31 oktober 19:00
  Lena Degerlund IK Sleipner  
7. Lars Stylander IK Sleipner Torsdagen den 31 oktober 19:00
  Marita Svensson IK Sleipner  
8. Ann-Mari Andersson IK Sleipner Torsdagen den 31 oktober 19:00
  Håkan Ljungqvist IK Sleipner  
9. Daniel Mattsson BK Fermé Torsdagen den 31 oktober 19:00
  Emelie Gustafsson SS Bowlaren  
10. Ola Andersson BK Frisk Torsdagen den 31 oktober 19:00
  Therese Gustafsson SS Bowlaren  
11. Brittinger Svangren BK Hammarslaget Torsdagen den 31 oktober 19:00
  Lars-Olov Tall BK Hammarslaget  
12. Eva Wetterberg BK Team Obelix Fredagen den 1 november 16:00
  Håkan Persson IS Göta  
13. Lennart Wester Team Tranås BC Fredagen den 1 november 16:00
  Natalie Wester Team Tranås BC  
14. Andreas Magnusson BK Team Obelix Fredagen den 1 november 16:00
  Sandra Lindquist Stenungsunds BC  
15. Lars Åke Rosell BK Origo Fredagen den 1 november 16:00
  Lena Ottosson BK Origo  
16. Anne-Marie Johansson Stenungsunds BC Fredagen den 1 november 16:00
  Stefan Sundborg Ytterby BK  
17. Lena Hagman BK Scott Fredagen den 1 november 16:00
  Magnus Hjert BK Scott  
18. Jon Petersson Örgryte IS BF Lördagen den 2 november 9:00
  Sara Kristensson BK Högland  
19. Lars Pejstrup Team Mariestad BK Lördagen den 2 november 9:00
  Ulrika Larsson BK Qvinns  
20. Eva-lotta Hultgren BK Merci Lördagen den 2 november 9:00
  Tommy Hultgren BK Glam  
21. Per Lidström Team Växjö BC Lördagen den 2 november 9:00
  Sara Einarsson Oskarshamns BK  
22. Madelene Gullberg BK Femtionian Lördagen den 2 november 9:00
  Viktor Gullberg Örgryte IS BF  
23. Adam Hultgren BK Glam Lördagen den 2 november 9:00
  Barbro Hörman BK Merci  
24. Börje Allard Ten-Pin Club Lördagen den 2 november 9:00
  Nina Allard Ten-Pin Club  
25. Ingalill Westerlund Kvänums BK Lördagen den 2 november 12:00
  Stig-Åke Andersson Kvänums BK  
26. Jessica Augustinsson Stureby BK Lördagen den 2 november 12:00
  Peter Tidbeck Stureby BK  
27. Lena Johansson BK Astoria Lördagen den 2 november 12:00
  Ulf Johansson BK Joker  
28. Maria Lord Johansson Team Värnamo BC Lördagen den 2 november 12:00
  Stig Johansson Team Värnamo BC  
29. Git Lantz BS Friska Viljor Lördagen den 2 november 15:00
  Jerry Persson BK Frigg  
30. Anders Forssell för. The Golden Bowlers Lördagen den 2 november 15:00
  Johanna Pålsson för. The Golden Bowlers  
31. Elin Svärd BK Bråhög Lördagen den 2 november 15:00
  Simon Svärd BK Bråhög  
32. Lena Bark Österbo BK Lördagen den 2 november 15:00
  Marcus Jonsson Österbo BK  
33. Malin Kristensson Staffanstorps BK Lördagen den 2 november 15:00
  Tony Kristensson BK Bråhög  
34. Eva Berglund BK Miss Lördagen den 2 november 18:00
  Leif Berglund Tetra Laval BF  
35. Marie Josephsson BK Sture Lördagen den 2 november 18:00
  Mikael Andersson Vetlanda BC  
36. Lena Lundh BK Skrufscha Lördagen den 2 november 18:00
  Owe Persson BK Skrufscha  
37. Jonas Larsson BK Rekyl Lördagen den 2 november 18:00
  Jong jai Johansson BK Vågen  
38. Compen Savia BK Vågen Lördagen den 2 november 18:00
  Conny Johansson BK Rekyl  
39. Caroline Karlsson BK Sture Lördagen den 2 november 18:00
  Tommy Lundqvist BK Sture  
40. Lars Lindberg BK Loket Lördagen den 2 november 18:00
  Maria Björn BK Glam  
41. Alexander Martinsson BK June Lördagen den 2 november 18:00
  Caroline Byquist BK June  
42. Carina Johansson BK Tuve Tjejerna (n) Lördagen den 2 november 18:00
  Ingemar Johansson BK Treff  
43. Andreas Karlsson BK Glam Lördagen den 2 november 18:00
  Gunilla Byqvist BK Flash  
44. Andreas Karlsson BK Glam Kvartsfinal B-SM
  Gunilla Byqvist BK Flash  
45. Lars Lindberg BK Loket Kvartsfinal B-SM
  Maria Björn BK Glam  
46. Lena Johansson BK Astoria Kvartsfinal B-SM
  Ulf Johansson BK Joker  
47. Per Lidström Team Växjö BC Kvartsfinal B-SM
  Sara Einarsson Oskarshamns BK  
48. Alexander Martinsson BK June Kvartsfinal B-SM
  Caroline Byquist BK June  
49. Eva Wetterberg BK Team Obelix Kvartsfinal B-SM
  Håkan Persson IS Göta  
50. Daniel Mattsson BK Fermé Kvartsfinal B-SM
  Emelie Gustafsson SS Bowlaren  
51. Andreas Magnusson BK Team Obelix Kvartsfinal B-SM
  Sandra Lindquist Stenungsunds BC  
52. Börje Allard Ten-Pin Club Kvartsfinal B-SM
  Nina Allard Ten-Pin Club  
53. Jon Petersson Örgryte IS BF Kvartsfinal B-SM
  Sara Kristensson BK Högland  
54. Adam Hultgren BK Glam Kvartsfinal B-SM
  Barbro Hörman BK Merci  
55. Lennart Wester Team Tranås BC Kvartsfinal B-SM
  Natalie Wester Team Tranås BC  
56. Madelene Gullberg BK Femtionian Kvartsfinal B-SM
  Viktor Gullberg Örgryte IS BF  
57. Ola Andersson BK Frisk Kvartsfinal B-SM
  Therese Gustafsson SS Bowlaren  
58. Lars Pejstrup Team Mariestad BK Kvartsfinal B-SM
  Ulrika Larsson BK Qvinns  
59. Git Lantz BS Friska Viljor Kvartsfinal B-SM
  Jerry Persson BK Frigg  
60. Alexander Martinsson BK June Semifinal B-SM
  Caroline Byquist BK June  
61. Lena Johansson BK Astoria Semifinal B-SM
  Ulf Johansson BK Joker  
62. Madelene Gullberg BK Femtionian Semifinal B-SM
  Viktor Gullberg Örgryte IS BF  
63. Eva Wetterberg BK Team Obelix Semifinal B-SM
  Håkan Persson IS Göta  
64. Alexander Martinsson BK June Final B-SM
  Caroline Byquist BK June  
65. Madelene Gullberg BK Femtionian Final B-SM
  Viktor Gullberg Örgryte IS BF